בוגרת שלהבת "נשר" חברותא של תלמידת שלהבת קרית אתא
 

את השורות המרגשות הבאות משגרת אלינו הרבנית שושנה פקטר, רכזת מדרשות שלהבת, על סגירת מעגל מופלאה ורגעים של סיפוק אדיר בעבודת הקודש.
"בהתרגשות ובשמחה חידשנו את הפעילות במדרשות שלהבת ברחבי הארץ", מספרת הרבנית פקטר. "אמנם במהלך שנת הקורונה התרחשה פעילות בזום, במרחב הקולי, ובמדרשות כשאפשר היה, אבל עכשיו הכל פועל במלוא המרץ והתעוזה.
בשבוע שעבר פתחנו בשלהבת קרית אתא נקודה נוספת במיזם החדש שהתחלנו לפני הקורונה, וכעת הוא קורם עור וגידים – פרויקט חברותות שלהבת. המיזם נפתח בעפולה והמשיך לטבריה, עכו ומעלות., אנו מגייסות נשות קהילה חרדית, במקום שפועלת מדרשת שלהבת לנערות, והן באות ללמוד אחת מול אחת במדרשה.
בטלפון זה כבר קיים כמה שנים, אבל החידוש שהלימוד פרונטאלי, פנים מול פנים. הנשים בוחרות נושאים– לפי הרמה, הסגנון והרצון – הלכות שבת, הלכות השכמת הבוקר, שמירת הלשון, אמונה ובטחון ועוד.
בהשגחה פרטית הסתבר שיש שיעור לנשים בקרית אתא בדיוק ביום שבו פועלת המדרשה, והגעתי לשיעור בתיאום עם גב' ינאי (חמותו של הר' צביון רכז הצפון שעוזר/מסייע לקיום ופיתוח המדרשות, ועל כך יבורך). הסברתי לנשים את מהות הפרויקט והתבדחנו שבד"כ התפקיד שלי "לדוג" בנות, והערב הגעתי לשיעור שלהן "לדוג" נשים – חברותות לבנות….
ואכן הגיעו כמה נשים לשיעור בשלהבת, ולאחר הסבר קצר – הלא יאומן קרה! התיישבו נשים מול בנות – 4 חברותות, בתור התחלה זה נפלא. הן הכירו, והניחו את היסודות להמשך הלימוד. הרגע המרגש היה ששתי חברותות- אושרת ושני הן בוגרות שלהבת "נשר" של גב' אהובה טויל כהן והן היום נשות אברכים ברכסים ובק. אתא, ובאו ללמוד עם בנות בתחילת דרכן. דור המשך פעיל ותוסס!!! אשריכם ישראל!".
רגע מרגש נוסף היה בסיום אותו ערב, כאשר אשה בשם סיגל ניגשה לרבנית פקטר ושואלת אותה האם היא מזהה אותה?! הגב' פקטר נבוכה אך עונה כי לא היא לא ממש זוכרת… וסיגל אומרת: "אני בעברי הייתי חילוניה גמורה, הייתי גרה בנשר, כמעט לא ידעתי מה זו יהדות ומהי דת ורק בזכות הפעילות של לב לאחים התחלתי הליך של חזרה בתשובה, כיום אני וכל משפחתי חרדים גמורים ואף עברנו לקרית אתא לקהילה החרדית במקום".
ועכשיו אותה סיגל באה לסגור מעגל ולגייס עוד פעילות לקרב לב עוד נשים ובנות לאבינו שבשמים!

סיפורים נוספים

מהנעשה בשטח

משכני ונרוצה

הרב יהושע לוליכט מספר אמנם אנו בראש חודש אדר, אבל זהו לא סיפור פורימי, אלא

מהנעשה בשטח

מאחורי המסכה

סיפורון לא שגרתי נוסף, מגיע אלינו בימים מעפולה. ביום רביעי האחרון, עוסק ר' יהודה כהרגלו